Udostępnij ten artykuł:

Świat nieustannie się zmienia i próbuje zaspokoić potrzeby ludzi coraz nowszymi technologiami. Ludzie szukają szczęścia, lecz wciąż czują się niespełnieni. Nawet, gdy wydaje im się że osiągnęli już wszystko – czują wewnętrzną pustkę. To jest dramat dzisiejszych czasów. Co zrobić jeśli tak jest? Czy naprawdę nic nie jest w stanie zapełnić pustki, którą odczuwasz w sobie?

Najlepszym sposobem na znalezienie lekarstwa na tę przypadłość jest życie w zgodzie z samym sobą, z tym co naprawdę czujesz (a nie czego oczekują od ciebie inni). Odnajdziesz harmonię i szczęście skupiając się na tym, co czujesz w chwili obecnej, a nie na ponownym przeżywaniu przeszłości lub fantazjowaniu o przyszłości. Staniesz się bardziej uważny i świadomy tego, co dzieje się wokół ciebie. W ten sposób poprawisz swoje samopoczucie. Promując pozytywne uczucia pozwolisz sobie zaakceptować bieżące sytuacje i rozwiążesz je z większą cierpliwością.

Korzyści płynące z tej praktyki są niewyobrażalne. Zauważenie tego, co otacza Cię w chwili obecnej poprawi zdrowie psychiczne i fizyczne. Uważne praktyki mogą stać się częścią codziennego życia poprzez zwrócenie szczególnej uwagi na swój oddech czy intensywne emocje. Używanie zmysłów sprawi, że staniesz się bardziej świadomy otoczenia.

Ważnym aspektem bycia w tu i teraz jest zaakceptowanie myśli i uczuć, które się pojawiają – bez oceniania i przyciągania ich. Główną przeszkodą w łatwym dotarciu do takiej harmonii jest umysł, wyobrażenia, idee, przekonania, uzależnienia, a przede wszystkim lęki. Porzucenie krzywd i negatywnych emocji oraz spędzenie czasu na łonie natury pomoże łatwiej przejść przez proces uzdrawiania. Często najpierw musimy pogrążyć się w żałobie, zanim zdołamy uwolnić ból, który przez dziesięciolecia blokował swobodny przepływ energii i często powodował blokady emocjonalne w ciele fizycznym. Zwiększanie komfortu samopoczucia może zająć trochę czasu, więc przede wszystkim daj sobie przyzwolenie na zaliczanie małych zmian jako zwycięstwa.

Konsekwencją świadomego działania, obserwowania stanu umysłu i emocji jest większa szansa na zmianę tego, co dzieje się w otaczającym świecie. Jeśli zdecydujesz, że nie będziesz już dłużej pozwalać swoim uczuciom, emocjom i myślom ślepo kierować Twoim życiem, przyciągniesz więcej wydarzeń, które sprawią że poczujesz szczęście. Bądź bardziej świadomy tego, jak się czujesz, bądź otwarty i szczery wobec siebie i staraj się pielęgnować te uczucia, które przybliżają cię do zadowolenia i nadziei. Obserwacja, akceptacja i uważność są kluczami do przyciągania pozytywnej przyszłości za pomocą naszych emocji i pozytywnego nastawienia do życia.

Beata i Hubert

Zostaw komentarz

Zobacz inne artykuły: