Niekiedy wydaje nam się, że świat biegnie jak oszalały. Nie mamy czasu nawet na jedzenie, a co tu dopiero mówić o zdrowym dla serca funkcjonowaniu. Niepokój i lęki wynikające z naszego trybu życia blokują ciało, a umysł zapętla coraz rozleglejsze plany przyszłości, która prawdopodobnie nigdy się nie wydarzy.

Uważność to sposób na nowe życie.

Nasze prawdziwe życie, w którym nareszcie zaczniemy się cieszyć tym, że jesteśmy. Nawet taka prosta czynność zacznie sprawiać nam przyjemność.

Tak naprawdę największa tajemnica świata ukryta jest w prostocie i choć człowiek od zarania dziejów szukał złotego klucza alchemii miał go cały czas w sobie. Nie to, co na zewnątrz przemienia wszystko w złoto i najcenniejsze skarby, ale to, co cały czas od poczęcia nosimy w sobie – w naszym sercu.

Klucz prawdy, ta prosta tajemnica spełniania marzeń leży w prostocie działania.

Tak bardzo lubimy sobie wszystko komplikować zamiast wsłuchać się najpierw w bicie naszego serca, które jest jednym z pierwszych organów życia. Tu gdzie powstaje życie, w sercu tak naprawdę wszystko się zaczyna. To serce wskazuje nam drogę, gdy przychodzimy na ten świat. To z serca podejmowane są pierwsze impulsy do życia, nie z umysłu. Umysł szkoli się dopiero na podstawie nabywanych doświadczeń.

Gdy jesteśmy mali pierwsze impulsy do działania kierowane są z serca. Tu czujemy czy i jak powinniśmy postąpić. Niestety rodzice często są zapracowani, zaganiani w coraz szybszym świecie i nie zwracają uwagi na tak ważną potrzebę miłości. Stary świat wpoił w nas, że dziecko trzeba nauczyć od początku by potrafiło sobie radzić w życiu. Tymczasem miłość jest największym lekarstwem na większość dylematów tego świata. To takie proste.

Wielu z nas ma bardzo wiele sztywnych zasad określających jak powinno się żyć. Stąd częste poczucie winy i brak wybaczenia sobie i innym, krytycyzm wobec wszystkiego. Tak naprawdę nie chodzi o to, by potępiać kogokolwiek lub cokolwiek. Każdy z nas stara się najlepiej, jak może postępować w danej chwili. Spójrzmy na siebie z miłością i zrozumieniem, że Wszechświat zawsze wspiera każdą myśl w którą uwierzymy.

„Miłość jest wielkim cudownym uzdrowieniem.
Kochanie siebie sprawia, że zdarzają się cuda”

~ Louise Hay ~

Doskonałą terapią uwalniającą z blokad emocjonalnych są metody Kodu Emocji i Kodu Ciała opracowane przez dr Bradley’a Nelson’a, które pomogły już wielu osobom poczuć ulgę i większy spokój. Jeżeli potrzebujesz terapii, zapisz się >>TUTAJ<<

Beata i Hubert

Zostaw komentarz

Zobacz inne artykuły: