Jesteśmy tym co jemy, co jest w nas, co jest wokół nas. Przyciągamy jak wielkie magnesy to, co czujemy w sobie. Jeżeli kierują nami zaprogramowane schematy i przekonania to takie będziemy mieli życie, jak nasze przekonania. To dokładnie tak działa. Gdy chcesz kupić biały samochód nagle wszędzie widzisz białe samochody. Gdy nastawiasz się na kolor pomarańczowy, wszędzie zaczynasz dostrzegać pomarańczowe rzeczy. Przyciągamy dokładnie to, o czym myślimy, a jeśli nie myślimy to czujemy.

Oznacza to, że możemy być czymś zajęci, ale w głębi serca mieć ciągłe pretensje do siebie czy reszty świata (choć wszystko zaczyna się od Twojego wnętrza – pretensji i niezadowolenia z siebie, do Ciebie i w końcu Twoich pretensji do innych). Przyciągamy wtedy ciągłe pretensje i niezadowolenie, a tak naprawdę zaczynamy to dostrzegać wokół nas. Dokładnie tak, jak z białym samochodem. Nagle ktoś w szkole czy pracy zaczyna mieć pretensje do nas. Trąbiący samochód na ulicy odbieramy jak sygnał, że coś zrobiliśmy źle, a nie że ktoś nacisnął klakson z innego nieznanego nam powodu.

Wielu ludzi myśli, że inni myślą tak jak oni i odbierają wydarzenia z takiej samej perspektywy, co jest już największym błędem.

  • Ile razy wkładaliście swoje słowa w usta lub myśli innych osób?
  • Ile razy myśleliście jak bardzo zostaniecie skrytykowani lub ocenieni?
  • Jak przyczyniamy się do tego doświadczenia?
  • Jakie przekonania nami kierowały?
  • Jak możemy zmienić te przekonania?

Ta krytyka i niska ocena pochodziła z naszego umysłu – a jeśli spotkaliśmy się z krytyką na zewnątrz to było to odzwierciedleniem tego, co myśleliśmy o sobie.

Lekarstwo na napięcia i trudy tego świata jest jedno: skupienie się na biciu naszego serca i tym, co chce nam powiedzieć. Gdy bije spokojnie, nasze ciało jest rozluźnione. Oznacza to, że to, co robimy lub chcemy zrobić jest właściwe z nami i naszymi przekonaniami. Jeśli jednak jest inaczej warto zastanowić się dlaczego tak jest.

  • Czy mają wpływ na to Twoje przekonania i doświadczone już kiedyś emocje?
  • Czy jest to skutek blokad emocjonalnych powstałych w Tobie lub zapisanych w pamięci komórkowej? Czy może chcesz zrobić coś, co nie będzie Cię wspierać?
  • Czy masz jakieś korzyści z kurczowego trzymania się starej rzeczywistości?

Jesteśmy istotami uczącymi się i zmiany życia możemy dokonać w dowolnym momencie. Nigdy nie jest za późno. Nie musimy wiedzieć jak odpuścić, najważniejsze, abyśmy pozwolili sobie na zmianę myśli, zmianę emocji, a co za tym idzie zmianę życia. W pełni na to zasługujemy.

Powtórz w myślach tak długo, aż poczujesz, że wystarczy:

„Pozwalam sobie na zmianę myśli na wspierające.

Pozwalam sobie na transformację emocji.

Pozwalam sobie na zmianę życia na takie jakiego pragnę.

Zasługuję na to.”

Doskonałą terapią uwalniającą z blokad emocjonalnych są metody Kodu Emocji i Kodu Ciała opracowane przez dr Bradley’a Nelson’a, które pomogły już wielu osobom poczuć ulgę i większy spokój. Jeżeli potrzebujesz terapii, zapisz się >> TUTAJ<<

Dziękujemy, że Jesteś z Nami – Beata i Hubert

Zostaw komentarz

Zobacz inne artykuły: