Mówi się, że żyje się RAZ, ale to nieprawda. Żyje się codziennie.

Dopóki Twoje serce bije pozwól sobie na życie. Pozwól sobie na chwilę w braku napięcia, w braku chaosu, w braku lęku i wszystkiego z czym dotychczas rezonowałeś. Pozwól sobie na chwilę zauważenia, że masz serce.

Jeśli chcesz doznać więcej takich chwil, jeśli chcesz pozwolić sobie na doświadczanie siebie na 100% zapraszam Cię do zapoznania się z Kursem uważności i lekcjami, w których zawarte są ćwiczenia. Wszystkie są krótkie, zajmą Ci minutę do kilku minut i mają dokładnie ten sam cel, co ćwiczenie z zauważeniem swojego serca. Zatrzymanie na chwilę, by ciało mogło odpocząć od natłoku myśli i by zwiększyła się Twoja naturalna zdolność regeneracji organizmu.

Jedno z ćwiczeń uważności zawartych w kursie:
Uważność podczas jedzenia – jedno z ważniejszych do wprowadzenia w życie.

Jedzenie jak i pory posiłków są bardzo ważne dla naszego ciała. Jesteśmy tym, co jemy i jak jemy.

Pory posiłków mamy w miarę możliwości regularne. Wiadomo, że może się coś przesunąć o godzinę. Osobiście preferujemy lekkie śniadanie, obfity obiad i lekką kolację. Spójny harmonogram posiłków pomaga nam w utrzymaniu energii przez cały dzień. Wyznaczenie czasu jedzenia to priorytet. Jeżeli mamy ochotę na przekąskę pomiędzy posiłkami to jest to owoc lub orzechy.

Podczas posiłków jesteśmy na 100%, nie rozmyślamy wtedy o niczym innym zgodnie z zasadą: jesteś tym, co jesz. Gdy podczas jedzenia myśleliśmy o zmartwieniach to po posiłku stawaliśmy się przygnębieni. Natomiast organizm zaczął łączyć dany produkt właśnie z tymi emocjami.

Dlatego, by pozostać myślami Tu i Teraz zwracamy uwagę na kolor, temperaturę, konsystencję i smak jedzenia. Na to, jakie wybraliśmy naczynia, co nas otacza. Gdy rozmawiamy to tylko o sprawach lekkich i przyjemnych.

Jesteśmy tym, co jemy i o czym myślimy lub mówimy podczas jedzenia.

Każde ćwiczenie zawarte w kursie możesz wykonywać tyle razy i tak długo jak chcesz. Nie ma też specjalnej kolejności wykonywania tych ćwiczeń. Jedne możesz lubić bardziej, a inne po prostu nie i zaakceptuj, że tak jest.

Nie rób niczego na siłę, tylko wtedy, gdy czujesz, że możesz sobie pozwolić na minutę tylko i wyłącznie dla siebie gdzie nikt i nic nie będzie ci przeszkadzać. To chwila tylko dla Ciebie, masz do niej prawo. Skoncentruj się wtedy na rozpoczęciu i wykonywaniu ćwiczeń. Zaakceptuj, że robisz je tak, jak to robisz. To widocznie Twoje 100 % na dzisiaj, jutro pewnie zrobisz je inaczej i to też będzie dobrze.

Ćwiczenia wykonuj tylko i wyłącznie, gdy masz na to ochotę a nie dlatego, że musisz. Nic nie musisz. Serce będzie biło dalej i dalej będziesz oddychać, gdy przestaniesz ćwiczyć. A ćwiczenia będą bardziej wydajne, gdy zrobisz je z chęcią. Największym sukcesem życia jest to, że robisz to, co lubisz. Nie dotyczy to tylko kwestii zawodowych, ale wszystkiego. Zwiększa się wtedy Twoja wydajność, zadowolenie i samopoczucie. Nam się udało więc i Ty możesz tego dokonać. W razie jakichkolwiek pytań – napisz do nas.

Beata i Hubert

Zostaw komentarz

Zobacz inne artykuły: