Udostępnij ten artykuł:

– czyli szybka i skuteczna pomoc w przypadku uderzenia się, skaleczenia lub ukąszenia przez owada.

Informacje tu zawarte wynikają z naszej perspektywy widzenia świata i własnych doświadczeń terapeutycznych.

Emocje towarzyszą nam praktycznie od zawsze i nie wyobrażamy sobie świata bez emocji. Są wspierające i niewspierające. Mogą nas uskrzydlać, a mogą spowodować blokadę emocjonalną. O blokadzie emocjonalnej pisaliśmy już tutaj: Blokada emocjonalna

Poniższy post dotyczy sytuacji, gdy proces uwalniania emocji został zaburzony i doszło do blokady emocjonalnej. Zauważyliśmy, że to właśnie zablokowane emocje przyczyniają się do długotrwałych procesów gojenia się ran lub dyskomfortu po ugryzieniu przez owada. Rozstrajają organizm, zaburzając w ten sposób pracę narządów wewnętrznych. Uwięzione emocje mogą zmniejszyć odporność wskutek czego organizm staje się bardziej podatny na wszelkie drobnoustroje chorobotwórcze a wskutek tego niegojące się siniaki czy rany.

W przypadku uderzenia, zranienia czy ukąszenia przez owada oczywiście w pierwszej kolejności stosujemy zasady medycyny akademickiej i pierwszą pomoc. Tak zostaje zaopiekowane ciało fizyczne. Pozostaje kwestia mentalna i emocjonalna, która kwitowana jest często słowami: „do wesela się zagoi” lub „nic się nie stało”. Niestety nasza podświadomość, w której zapisują się wszystkie wydarzenia często tego nie przyjmuje. Co zrobić w takiej sytuacji? Jak wesprzeć organizm w szybszej regeneracji?

Z naszego doświadczenia wynika, że niemal zawsze w takich przypadkach mamy do czynienia z energią traumy emocjonalnej i fizycznej. Często występują razem choć zdarza się, że zostaje zablokowana tylko jedna z nich. Trauma emocjonalna to inaczej szok emocjonalny po danym wydarzeniu. Natomiast trauma fizyczna występuje najczęściej w przypadku naruszenia naszej cielesności – choćby przez owada. Nasza podświadomość takie naruszenie traktuje niemal jak atak i wtedy w ciele blokuje się również emocja poczucia sterroryzowania, frustracji, zaszokowania czy paniki. Emocje są ściśle powiązane z tym, co czujemy w momencie zauważenia naruszenia naszego ciała. Upadek zauważymy natychmiast, ale inne sytuacje mogą zostać dostrzeżone później i to ten moment jest kluczowy.

Często reakcja rodzica na to, co wydarzyło się u dziecka sprawia blokady emocjonalne nie tylko u rodzica ale i u dzieci. Podobnie dzieje się w przypadku naszej reakcji emocjonalnej na opowieść innej osoby lub to, co widzimy czy słyszymy w naszym otoczeniu. Mówimy wtedy o traumach i emocjach przejętych od innych. Więcej na temat emocji i testu mięśniowego dowiesz się z naszego kursu „Emocjonalna przemiana”. Nasz umysł nie odróżnia czy przeżywamy panikę, bo uciekamy przed tygrysem, czy jesteśmy mocno zaangażowani w oglądanie jakiegoś filmu. Wystarczy dysonans w przetworzeniu emocji i mamy gotowe konsekwencje w postaci rozdrażnienia czy niepokoju. Efektem tego może być ucisk lub ból w klatce piersiowej, brzuchu czy głowie.

Blokadę emocjonalną można łatwo zdjąć. Możemy tu polecić Technikę Uwalniania Emocji opisaną przez dr David’a R. Hawkins’a lub Technikę Kodu Emocji opisaną przez dr Bradley’a Nelson’a.
Stosujemy je z dużymi sukcesami u siebie jak i u naszych klientów.

Przypadki autentyczne, w których zastosowane zostały powyższe metody:

Ukąszenie śpiącego psa przez owada – ogromny skowyt, pies nie może stanąć na tylnej łapie, piszczy nadal po zastosowaniu pierwszej pomocy. Sprawdzam testem mięśniowym koncentrując się na psie, co zostało zablokowane w ciele. Oczywiście doskonale jeśli znamy działanie testu mięśniowego, ale jeśli nie to poniższe traumy i emocje są często powiązane z taką sytuacją. Głaszcząc psa powtarzam spokojnym głosem:
– uzdrawiam uwięzioną energię traumy fizycznej
– uzdrawiam uwięzioną energię traumy emocjonalnej
– uwalniam emocję poczucia sterroryzowania
– uwalniam uwięzioną emocję paniki
– uwalniam uwięzioną emocję zaszokowania
– uwalniam uwięzioną emocję frustracji
– uwalniam uwięzioną emocję płaczu.

Po chwili pies zasypia przy mnie spokojnie. Każde uwolnienie traumy czy emocji powinno być sprawdzone testem mięśniowym, czy zadziałało. Jeśli nie znacie testu mięśniowego najlepszą oznaką zmniejszenia dyskomfortu będzie zwiększający się spokój zwierzęcia.

Podobne sytuacje miały miejsce np. gdy dziecko weszło w pokrzywy lub upadło. Innym razem ktoś został ukąszony przez kleszcza czy też powstał dyskomfort po spotkaniu z komarami. Wiele przypadków z naruszeniem cielesności zawierało te blokady w ciele. Zawsze najpierw stosowana była pierwsza pomoc, a emocje i traumy uwalniane w drugiej kolejności, gdy pierwszy sposób słabo zadziałał lub pozostawił dyskomfort. Oczywiście każdy organizm jest inny i może zablokować inne emocje. Powyżej podane są te najbardziej popularne w wymienionych przypadkach.

Co jeśli wydarzenie było już jakiś czas temu i pozostał siniak, ropień lub odczyn? Byliśmy już u lekarza, bierzemy leki i nic? Z takimi przypadkami mieliśmy do czynienia wielokrotnie. Najczęściej w pierwszej kolejności test mięśniowy wskazywał na powyższe traumy i emocje. Ponadto, w przypadku infekcji, najczęściej mieliśmy do czynienia z jakimś patogenem lub toksyną. Doskonale opisał to dr Bradley Nelson w Kodzie Ciała. Po zdjęciu blokad emocjonalnych utrudniających oczyszczenie organizmu z danej infekcji organizm radził sobie już szybko z regeneracją danej części ciała. Należy jednak pamiętać, że czas regeneracji uzależniony jest od intensywności i skali dyskomfortu. Metody te są bardzo wspierające i pomogły w regeneracji wielu zwierząt i ludzi, szczególnie gdy wszystko inne już zawiodło.

Napisz do nas jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat uwalniania traum i emocji lub potrzebujesz pomocy w zrozumieniu działania testu mięśniowego – Napisz do nas >>

Beata i Hubert

Zostaw komentarz

Zobacz inne artykuły: