Udostępnij ten artykuł:

Mówi się, że przez 95% naszego życia zachowanie wynika z przekonań, w które wierzymy. Jeżeli wierzymy, że zjedzenie ciasta spowoduje u nas zwiększenie wagi i nam zaszkodzi to jemy ciasto z poczuciem winy i dyskomfortu. Wtedy rzeczywiście ono może nam zaszkodzić. Natomiast jeśli wierzymy, że mamy doskonałą przemianę materii i ciasto nie spowoduje żadnych skutków ubocznych to tak będzie.

Dyskomfort w ciele jest często skutkiem emocji i traum, z którymi nie możemy sobie poradzić. Wynikają one z naszych przekonań związanych z brakiem akceptacji. Często jest to niezgodne z naszymi oczekiwaniami. Na każde wydarzenie można spojrzeć na wiele sposobów, a nasze oczekiwania sprawiają jak je odbieramy. To przekonania odzwierciedlają nasz system wartości, który jest powiązany z poziomem rozwoju świadomości.

Przekonania możemy podzielić na wspierające i niewspierające. Wspierające projektują zadowalające nas życie. Natomiast jeśli coś nam się nie podoba w naszym życiu to znaczy, że stoją za tym przekonania niewspierające nas. Im bardziej zmieniamy oparte na strachu przekonania, tym bardziej zmienia się nasza perspektywa widzenia świata. Dzięki zrozumieniu własnych potrzeb możemy zmienić nasze przekonania. Powstaje więc pytanie: jak to zrobić?

Jeżeli, w którymś z obszarów naszego życia nie odczuwamy pełnego zadowolenia, to należy się zastanowić dlaczego. Do niektórych przekonań jesteśmy tak bardzo przyzwyczajeni, że nawet nie podejmujemy próby ich zmiany. Zauważenie tego to już połowa sukcesu do uzdrowienia naszego życia. Trwała zmiana przekonania jest już sukcesem.

Najlepszą drogą jest tzw. zasada małych kroków, w tym przypadku małych zmian. Zaczynamy od zmiany stałego rytmu dnia, naszego funkcjonowania. Daje to nam możliwość wyjścia z utartego schematu, a co za tym idzie przyciągnięcie czegoś nowego do naszego życia. Ważne, abyśmy wzięli odpowiedzialność za to, co nas dotyczy. Wszystko, co nas otacza jest odbiciem naszych myśli, naszych przekonań. Nie ważne czy o nich wiemy, czy nie, nasze przekonania kształtują naszą rzeczywistość. To co nas otacza czy tego chcemy czy nie jest zgodne z naszymi przekonaniami. Te przekonania można zmienić, a dzięki temu zmienia się nasze życie.

Beata i Hubert

„Kiedy stajemy w obliczu wyboru pomiędzy tym, co jest sensowne, a tym, co działa,
wybierzmy to drugie.”

dr Chris Duffield

Zostaw komentarz

Zobacz inne artykuły: