Życiowe wzloty i upadki dostarczają nam mnóstwo okazji do rozwijania inteligencji emocjonalnej. Może Wam się wydawać, że reakcja emocjonalna jest automatyczna i nie można jej kontrolować ani zmienić. Jednak wiele z tych zachowań ma swoje źródło w uwięzionych emocjach. O blokadzie emocjonalnej przeczytacie TUTAJ.

Im mniej blokad mamy, tym większą wolność możemy uzyskać, nie będziemy już reagować wybuchowo i nieadekwatnie do sytuacji. Często to nagromadzone emocje powodują, że jesteśmy szybko podatni na reakcje, których potem żałujemy. Możemy odzyskać kontrolę i zdecydować, jak chcemy reagować na otaczający nas świat i to co dzieje się w naszym życiu.

Czy zastanawialiście się kiedykolwiek dlaczego na świecie jest tak dużo negatywnych wiadomości, a dlaczego niewiele tych pozytywnych? Dlaczego zamiast tych negatywnych nie podaje się w radio czy tv, co dobrego wydarzyło się na świecie?

O ile przyjemniej mijałby nam dzień, gdybyśmy rozmawiali o tym, co dobrego nas dzisiaj spotkało lub za co jesteśmy wdzięczni. Czy to naprawdę takie trudne? Czy może zbyt proste?

Każdy człowiek, a w szczególności dziecko, wie jak to zrobić, jak zacząć myśleć pozytywnie. Każdy czuje, że pozytywne wiadomości go uskrzydlają, powodują produkcję melatoniny i hormonów szczęścia, które pozwalają ciału na naturalną regenerację komórki, a co za tym idzie całego organizmu. Zasada jest jedna – trzeba zacząć od siebie. Jeśli chcesz zmienić świat, swoje otoczenie, zacznij od zmiany siebie.

To, co jest w Tobie manifestuje się wokół ciebie.

Zwracaj uwagę na to, co myślisz i mówisz.

Na początku to jest trudne, ale przy odrobinie wysiłku nauczysz się myśleć tak, jak chcesz. Wszystko, co myślisz i mówisz przyciągasz do swojego życia, dlatego to jest tak ważne, by zwracać uwagę i myśleć świadomie. To, co myślisz czy mówisz wpływa na to jak się czujesz. Nie jesteś swoimi myślami i możesz mieć na nie wpływ. Nasze samopoczucie wynika z tego, co myślimy.

Zazwyczaj działa następująca reakcja:

Myśl – Emocja – Reakcja w ciele (Samopoczucie).

Cały ten proces warunkuje nasz spokój wewnętrzny.

Delektuj się życiem – zauważaj, doceniaj każdą chwilę i bądź za nią wdzięczny bo widocznie potrzebowałeś czegoś doświadczyć, by zmienić kierunek w którym podążasz, by coś zrozumieć.

Powtórz w myślach tak długo, aż poczujesz, że wystarczy:

„Pozwalam sobie na szczęście.

Pozwalam sobie na zadowolenie.

Pozwalam sobie na delektowanie się życiem.

Zasługuję na to.”

Doskonałą terapią uwalniającą z blokad emocjonalnych są metody Kodu Emocji i Kodu Ciała opracowane przez dr Bradley’a Nelson’a, które pomogły już wielu osobom poczuć ulgę i większy spokój. Jeżeli potrzebujesz terapii zapisz się TUTAJ.

Beata i Hubert

Zostaw komentarz

Zobacz inne artykuły: